Din webbläsare stöds inte

Din webbläsare stöds inte. Ladda ner en av följande webbläsare för att kunna få en fullständig Svea-upplevelse.

Skip to content

Rätt betallösning ökar din försäljning

Rätt betallösning ökar din försäljning

”Vi hjälper dig att ta betalt på sätt som passar dina kunder”

Jan Frödén, avdelningschef

Erbjud delbetalning och sälj mer

Idag är konsumenterna vana vid att handla på nätet, självklart vill de ha samma smidiga shopping när de besöker din fysiska butik. Det gäller för dig att göra det enkelt för dina kunder och se till att de känner sig trygga när de handlar. Och vi vet att kunder som kan delbetala handlar mer.

Som kund hos oss får du hjälp i din butik med allt från uppskyltning till utbildning. Det ska vara lätt för dina säljare att erbjuda delbetalning.

Varför ska du välja oss?

  • Smidig försäljning med minimal administration
  • Marknadens vassaste kreditmallar
  • Räntefri delbetalning för dina kunder
  • Egen kontaktperson hos oss

Elias Ghazal, försäljningschef Fordonsbolaget

Hör Elias Ghazal, försäljningschef på Fordonsbolaget, berätta hur de mött kundernas krav under pandemein.

Nya digitala lösningar för att köpa och finansiera sitt bilköp - och så hemleverans av bilar förstås. Det är några av åtgärderna man infört. "Det ska vara lika enkelt att handla bil online som att köpa kläder på nätet", säger Elias som ser fram emot fortsättningen. 

Vill du bli kund eller har du frågor om våra finansieringslösningar? Prata med oss

Niklas Winterstein

Niklas är försäljningschef på betallösningar butik.

Niklas träffas på telefon +46­­ 8­­ 470­­ 94­­ 39 eller via mejl niklas.winterstein@svea.com

Eleftherios Bolis

KAM

Eleftherios träffas på telefon +46 70 793 76 42 eller via mejl eleftherios.bolis@svea.com

Joakim Flink

Ansvarig för Ram-avtal

Joakim träffas på telefon +46 72 557 45 84 eller via mejl joakim.flink@svea.com

Gabriel Forsberg

Ansvarig för Ram-avtal

Gabriel träffas på telefon +46 72 386 22 22 eller via mejl gabriel.forsberg@svea.com

Johan Jutterström

Region: Mälardalen, Uppsala, Dalarna och Gävleborg

Johan träffas på telefon +46 70 218 96 96 eller via mejl johan.jutterstrom@svea.com

Fredrik Forsting

Region: Norr

Fredrik träffas på telefon +46 70 300 67 73 eller via mejl fredrik.forsting@svea.com

Emil Enjebo

Region: Stockholm

Emil träffas på telefon +46 70 306 26 93 eller via mejl emil.enjebo@svea.com

Kristofer Östebo

Region: Väst

Kristofer träffas på telefon +46 70 301 03 83 eller via mejl kristofer.ostebo@svea.com

Linus Eriksson

Befintlig kund södra Sverige

Linus träffas på telefon +46 73 240 03 30 eller via mejl linus.eriksson@svea.com

Jonathan Johansson

Befintlig kund mellan-Sverige

Jonathan träffas på telefon +46 73 059 54 35 eller via mejl jonathan.johansson@svea.com

Joakim Långström

Befintlig kund Stockholm

Joakim träffas på telefon +46 72 215 48 28 eller via mejl joakim.langstrom@svea.com

Vill du bli kund hos oss eller har du en fråga?

Vill du prata med oss?

Ring 020-67 67 67

Kontakta oss via mejl

Skicka ett mejl

Hitta din kontakt

Fler kontaktvägar