Här är vi som jobbar med försäljning på Svea Ekonomi

Vill du bli kund eller har du frågor om våra tjänster, avtal och priser?

Ring någon av våra säljare så får du rådgivning kring ett upplägg som passar ditt företag bäst.

Säljarna träffas på telefon +46 20 67 67 67, e-post info@sveaekonomi.se eller via deras direktnummer och e-postadresser nedan.

Vill du komma i kontakt med ansvarig för Försäljningsavdelningen mailar du saljchef@sveaekonomi.se 

Säljchef Svea Ekonomi Sverige


Johan Bergman

Johan är Säljchef för Svea Ekonomis verksamhet i Sverige.

Johan nås på telefon +46 8 735 90 02 eller via e-post johan.bergman@sveaekonomi.se 

Ewa Zirkelbach

Kontakta Ewa för frågor eller avtal gällande Finansiering och Fakturering.

Ewa nås på +46 8 514 931 45 eller via e-post ewa.zirkelbach@sveaekonomi.se

Jan-Erik Sjöström

Kontakta Jan-Erik för frågor eller avtal gällande Finansiering och Fakturering.

Jan-Erik nås på telefon +46 8 735 90 54 eller via e-post
jan-erik.sjostrom@sveaekonomi.se

 

David Lennfjord

Kontakta David för frågor eller avtal gällande Finansiering och Fakturering.

David nås på telefon +46 8 470 35 13 eller via e-post david.lennfjord@sveaekonomi.se

Thomas Zedendahl

Kontakta Thomas för frågor eller avtal gällande Finansiering och Fakturering.

Thomas nås på telefon +46 8 470 35 14 eller via e-post thomas.zedendahl@sveaekonomi.se

 

Gillis Wener

Kontakta Gillis för frågor eller avtal gällande Finansiering och Fakturering.

Gillis nås på telefon +46 8 735 90 49 eller via e-post gillis.wener@sveaekonomi.se

 

Inkasso


Maria Axö

Kontakta Maria för frågor eller avtal gällande Inkasso.

Maria nås på telefon +46 8 735 90 78 eller via e-post maria.axo@sveaekonomi.se

Karin Lundqvist

Kontakta Karin för frågor eller avtal gällande Inkasso. 

Karin nås på telefon +46 8 514 931 85 eller via e-post: karin.lundqvist@sveaekonomi.se

 

Camilla Sjöqvist

Kontakta Camilla för frågor eller avtal gällande Inkasso. 

Camilla nås på telefon +46 8 735 90 64 eller via e-post camilla.sjoqvist@sveaekonomi.se

 

 

Du som behöver hjälp med större inkassovolymer, kontakta Inger eller Christer 

 


Inger Lindblom

Inger är Key Account Manager. Kontakta Inger för frågor eller avtal gällande Inkasso, Finansiering eller Fakturaservice om du har ett företag med större volymer (omsättning över 150 miljoner kronor). Inger nås på telefon +46 8 514 931 55 eller via e-post inger.lindblom@sveaekonomi.se

Christer Freiman

Kontakta Christer för frågor eller avtal gällande Inkasso, Finansiering eller Fakturaservice om du har ett företag med större volymer (omsättning över 150 miljoner kronor).

Christer nås på telefon +46 8 735 29 87 eller via e-post christer.freiman@sveaekonomi.se

Billing


Per Strimbold

Kontakta Per för frågor eller avtal gällande Billing, Uppstart av ny operatör eller en White Label lösning.

Per nås på +46 70 833 58 78 eller via e-post per.strimbold@sveaekonomi.se

John Larsson

Kontakta John för frågor eller avtal gällande Billing, M2M, Uppstart av ny operatör eller en White Label lösning.

John nås på +46 70 369 13 50 eller via e-post john.larsson@sveaekonomi.se

Betallösningar e-handel


Yvonne Eriksson

Kontakta Yvonne för frågor eller avtal gällande betallösnignar för e‑-handel.

Yvonne nås på telefon +46 8 735 29 07 eller via e-post yvonne.eriksson@sveaekonomi.se

 

Patrik Öhman

Kontakta Patrik för frågor eller avtal gällande betallösningar för e-handel. 

Patrik nås på telefon +46 8 514 931 76 eller via e-post patrik.ohman@sveaekonomi.se

 

Michael Altelius

Kontakta Michael för frågor eller avtal gällande betallösningar för e-handel.

Michael nås på telefon +46 8 735 29 53 eller via e-post michael.altelius@sveaekonomi.se

Johan Mölleborn

Kontakta Johan för frågor eller avtal gällande betallösningar för e-handel.

Johan nås på telefon +46 8 470 94 03 eller via e-post johan.molleborn@sveaekonomi.se 

Alexander Pappas

Kontakta Alexander för frågor eller avtal gällande betallösningar för e-handel. 

Alexander nås på telefon 08-470 35 91 eller via e-post alexander.pappas@sveaekonomi.se

Marcus Johansson

Kontakta Marcus för frågor eller avtal gällande betallösningar för e-handel.

Marcus nås på telefon 08-470 36 02 eller via e-post marcus.johansson@sveaekonomi.se 

 

Partner relations e-commerce


Thomas Svensson

Welcome to contact Thomas if you have questions about partner relations in e-commerce.

Phone: +46 8 514 931 66, e-mail: thomas.svensson@sveaekonomi.se

Torbjörn Malmqvist

Welcome to contact Torbjörn if you have questions about partner relations in e-commerce.

Phone: +46 8 514 931 69, e-mail: torbjörn.malmqvist@sveaekonomi.se

 

Betallösningar butik


Niklas Winterstein

Niklas är försäljningschef på Betallösningar Butik.

Niklas träffas på telefon +46­­ 8­­ 470­­ 94­­ 39 eller via e-post niklas.winterstein@sveaekonomi.se 

Fredrik Hammarqvist

Region: Stockholm

Fredrik träffas på telefon +46 8 470 35 71, +46 72 506 54 88 eller via e-post fredrik.hammarqvist@sveaekonomi.se

Johan Lundin

Region: Göteborg

Johan träffas på telefon +46 72 506 54 86 eller via e-post johan.lundin@sveaekonomi.se

Joakim Flink

Region: Stockholm

Joakim träffas på telefon +46 8 470 35 57, mobil +46 72 557 45 84 eller via e-post joakim.flink@sveaekonomi.se 

Christoffer Videll

Region: Syd/Sydväst

Christoffer träffas på telefon +46 76 782 40 52 eller via e-post christoffer.videll@sveaekonomi.se

Joakim Långström

Region: Uppsala, Dalarna, Gävleborg och Hälsingland

Joakim träffas på telefon +46 8 470 35 53, mobil +46 70 910 08 50 eller via e-post joakim.langstrom@sveaekonomi.se

Leasing


Christer Barck

Christer är ansvarig för säljarna på Leasing.

Christer nås på telefon +46 8 470 94 37, mobil +46 70 580 44 64 eller via e-post christer.barck@sveaekonomi.se 

Roger Olsson

Kontakta Roger för frågor eller avtal gällande Leasing.

Roger nås på telefon +46 8 470 94 23, mobil +46 70 265 25 11 eller via e-post roger.olsson@sveaekonomi.se 

Pär Nordström

Kontakta Pär för frågor eller avtal gällande Leasing.

Pär nås på telefon +46 76 101 23 66 eller via e-post par.nordstrom@sveaekonomi.se 

Stefan Swedbratt

Kontakta Stefan för frågor eller avtal gällande Leasing.

Stefan nås på telefon +46 70 510 98 01 eller via e-post stefan.swedbratt@sveaekonomi.se

 

Yasemin Gültekin

Kontakta Yasemin för frågor eller avtal gällande Leasing.

Yasemin nås på telefon +46 8 470 35 68, mobil +46 72 557 45 90 eller via e-post yasemin.gultekin@sveaekonomi.se 

 

Marknadsföring


Peter Balod

Peter är Marknadschef på Svea Ekonomi i Sverige och nås på telefon +46 8 470 94 21 eller via e-post peter.balod@sveaekonomi.se 

Iréne Thorstensson

Iréne ansvarar för vår hemsida och vårt arbete med sociala media. Iréne nås på telefon +46 8 735 90 17 eller via e-post irene.thorstensson@sveaekonomi.se

Ulf Callerström

Ulf är ansvarig för vårt contentarbete och sponsring. Ulf nås på telefon +46 8 735 29 58 eller via e-post ulf.callerstrom@sveaekonomi.se 

 

Erik Laaksonen

Erik ansvarar för att ta fram marknadsmaterial till annonsering och events. Erik nås på telefon +46 8 470 94 15 eller erik.laaksonen@sveaekonomi.se

Marcus Ögren

Marucs är Brand Manager på Svea Ekonomi i Sverige och nås på telefon +46 8 514 931 47 eller via e-post marcus.ogren@sveaekonomi.se