Här är vi som jobbar med försäljning på Svea Ekonomi

Här är vi som jobbar med försäljning på Svea Ekonomi

Vill du bli kund eller har du frågor om våra tjänster, avtal och priser?

Ring någon av våra säljare så får du rådgivning kring ett upplägg som passar ditt företag bäst.

Säljarna träffas på telefon +46 20 67 67 67, e-post info@sveaekonomi.se eller via deras direktnummer och e-postadresser nedan.

Vill du komma i kontakt med ansvarig för Försäljningsavdelningen mailar du saljchef@sveaekonomi.se 

Säljchef Svea Ekonomi Sverige

HB Nordström

HB är försäljningschef på Svea Ekonomi.

Du når HB på telefon +46 8 735 90 02 eller via e-post hb.nordstrom@sveaekonomi.se

Finansiella och administrativa lösningar

Gillis Wener

Gillis är försäljningschef för administrativa och finansiella tjänster samt inkasso - mindre och större volymer.

Gillis nås på telefon +46 8 735 90 49 eller via e-post gillis.wener@sveaekonomi.se

 

Ewa Zirkelbach

Kontakta Ewa för frågor eller avtal gällande Finansiering och Fakturering.

Ewa nås på +46 8 514 931 45 eller via e-post ewa.zirkelbach@sveaekonomi.se

Jan-Erik Sjöström

Kontakta Jan-Erik för frågor eller avtal gällande Finansiering och Fakturering.

Jan-Erik nås på telefon +46 8 735 90 54 eller via e-post
jan-erik.sjostrom@sveaekonomi.se

 

Oskar Söderberg

Kontakta Oskar för frågor eller avtal gällande Finansiering och Fakturering.

Oskar nås på +46 76 526 26 99 eller via e-post oskar.soderberg@sveaekonomi.se

Sabrina Johansson

Kontakta Sabrina för frågor eller avtal gällande Finansiering och Fakturering.

Sabrina nås på +46 31 708 72 16 eller via e-post sabrina.johansson@sveaekonomi.se

Jonas Nyström

Kontakta Jonas för frågor eller avtal gällande Finansiering och Fakturering.

Jonas nås på +46 70 301 02 90 eller via e-post jonas.nystrom@sveaekonomi.se

Betallösningar e-handel

Michael Altelius

Mitt fokus är att generera maximal kundnytta för er som kund med hjälp av våra tjänster. Kontakta mig gärna för att se vilka möjligheter som finns för just er.

Ring +46 8 735 29 53 eller mejla michael.altelius@svea.com eller connecta på LinkedIn

Johan Mölleborn

Kontakta mig om du vill prata betallösningar. Jag har 15 års erfarenhet av e‑handel och har de senaste tio åren hjälpt e-handlare i alla branscher att öka sin försäljning med Svea. Förutom e-handel gillar jag att cykla långt och dricka vin, så det kan vi också prata om.

Ring mig på +46 8 470 94 03 mejla johan.molleborn@svea.com eller connecta via LinkedIn

Caroline Örniesdotter Wollin

Pratglad och social fd fotbollsspelare som jobbat med finansiering i över ett decennium. Allt från fakturaköp, belåning, inkasso och säljfinans och nu får jag vara med på den spännande resan inom e-handel. Ser mig själv som en ledare likt Janne Andersson, vars uppgift är att ge teamet bästa förutsättningarna för att lyckas och vara bäst.

Ring mig på +46 70 303 66 36 eller mejla caroline.wollin@svea.com eller så ses vi på LinkedIn

Patric Elmesten

Jag tackar aldrig nej till en utmaning och har alltid kundens bästa för ögonen. Kontakta mig gärna för en förutsättningslös dialog kring hur jag bäst kan hjälpa just er.

Ring mig på telefon +46 72 736 90 33 mejla på patric.elmesten@svea.com eller connecta på LinkedIn

Carl-Henrik Lindblad

Stor erfarenhet inom finansiella betaltjänster till fysisk butik och online på flertalet marknader. Strävar alltid efter att hitta de bästa lösningarna och drar mig inte för komplexa utmaningar. Slå mig en signal eller skriv några rader i ett mejl så hör jag av mig till dig. Ser fram emot att prata om vad vi kan göra för er.

Jag nås på telefon +46 72 533 25 06 mejl carl-henrik.lindblad@svea.com och på LinkedIn

Emil Blomkvist

En äkta norrlänning som drivs att hjälpa stora och små bolag växa med sin e‑handel. Hör gärna av dig om du har några frågor eller funderingar kring e‑handeln så ska jag försöka hjälpa dig på bästa möjliga sett”

Du når mig på telefon +46 70 402 30 80 mejl emil.blomkvist@svea.com och på LinkedIn

Elias Henning

Jag är en person med mycket energi som gärna tar sig an nya utmaningar. Jobbar främst med medelstora & stora bolag inom E-handeln. Kontakta gärna mig så hjälper jag er med en komplett lösning.

Du hittar mig på telefon +46 72 202 86 42 mejl elias.henning@svea.com och på LinkedIn

Jacob Wotz

Jag har ett stort intresse för e-handeln som jag följt nära sedan 2005 då jag började jobba med betallösningar. Det är grymt intressant att följa den snabba utvecklingen och tar gärna ett samtal för att höra mer om era behov och önskemål.

Jag nås på telefon +46 72 454 29 24 mejl jacob.wootz@svea.com eller på LinkedIn

 

Partnersamarbeten e-handel

Thomas Svensson

Nätverkare som brinner för att skapa personliga relationer och utveckla samarbeten. Kontakta mig gärna för att se hur ett partnersamarbete kan gynna oss och våra gemensamma kunder och prospekts.

Du når mig på +46 8 514 931 66, mejl thomas.svensson@svea.com eller på LinkedIn

Torbjörn Malmqvist

Jag har under 12 års tid jobbat med e-handel och främst med betallösningar, de senaste 5 åren har partnersamarbeten varit mitt fokus, så min erfarenhet kring ämnet är stor. Så slå mig en signal eller mejla så hittar vi en väg framåt mot ett bra gemensamt samarbete.

Du når mig på +46 70 719 22 12, eller mejla torbjörn.malmqvist@svea.com jag finns även på LinkedIn

Betallösningar butik

Niklas Winterstein

Niklas är försäljningschef på betallösningar butik.

Niklas träffas på telefon +46­­ 8­­ 470­­ 94­­ 39 eller via e‑post niklas.winterstein@sveaekonomi.se 

Joakim Flink

Ansvarig för Ram-avtal

Joakim träffas på telefon +46 72 557 45 84 eller via e‑post joakim.flink@sveaekonomi.se 

Linus Fornander

Partneransvarig

Linus nås på telefon +46 8 470 35 51 eller via e‑post linus.fornander@sveaekonomi.se

Johan Jutterström

Region: Uppsala, Dalarna och Hälsingland

Johan träffas på telefon +46 70 218 96 96 eller via e‑post johan.jutterstrom@svea.com

Eleftherios Bolis

Region: Syd

Eleftherios träffas på telefon +46 70 793 76 42 eller via e‑post eleftherios.bolis@sveaekonomi.se

Kristofer Östebo

Region: Väst

Kristofer träffas på telefon +46 70 301 03 83 eller via e‑post kristofer.ostebo@sveaekonomi.se

Alexander Erlandsson

Region: Väst

Alexander träffas på telefon +46 72 506 54 86 eller via e‑post alexander.erlandsson@sveaekonomi.se

Emil Enjebo

Region: Stockholm

Emil träffas på telefon +46 70 306 26 93 eller via e‑post emil.enjebo@sveaekonomi.se

Dick Hellman

Region: Norr

Dick träffas på telefon +46 76 801 23 00 eller via e‑post dick.hellman@sveaekonomi.se

Betallösningar mobil

Elin Hagberg

Kontakta Elin för frågor eller avtal gällande betallösningar för mobil.

Elin nås på telefon +46 8 470 36 53 eller via e-post elin.hagberg@sveaekonomi.se

Leasing

Roger Olsson

Roger är försäljningschef på Leasing.

Roger nås på telefon +46 70 265 25 11 eller via e‑post roger.olsson@sveaekonomi.se

Yasemin Gültekin

Kontakta Yasemin för frågor eller avtal gällande Leasing.

Yasemin nås på telefon +46 72 557 45 90 eller via e‑post yasemin.gultekin@sveaekonomi.se 

Hjalmar Olsson

Kontakta Hjalmar för frågor eller avtal gällande Leasing.

Hjalmar nås på telefon +46 70 793 78 43 eller via e‑post hjalmar.olsson@sveaekonomi.se

Peter Johansson

Kontakta Peter för frågor eller avtal gällande Leasing.

Peter nås på telefon +46 70 301 25 45 eller via e-post peter.johansson@sveaekonomi.se

Inkasso

Gillis Wener

Gillis är försäljningschef för administrativa och finansiella tjänster samt inkasso - mindre och större volymer.

Gillis nås på telefon +46 8 735 90 49 eller via e-post gillis.wener@sveaekonomi.se

 

Camilla Sjöqvist

Kontakta Camilla för frågor eller avtal gällande Inkasso. 

Camilla nås på telefon +46 8 735 90 64 eller via e-post camilla.sjoqvist@sveaekonomi.se

 

Maria Axö

Kontakta Maria för frågor eller avtal gällande Inkasso.

Maria nås på telefon +46 8 735 90 78 eller via e-post maria.axo@sveaekonomi.se

Karin Lundqvist

Kontakta Karin för frågor eller avtal gällande Inkasso. 

Karin nås på telefon +46 31 708 72 17 eller via e-post: karin.lundqvist@sveaekonomi.se

 

Yvonne Eriksson

Kontakta Yvonne om du redan är kund men vill se över eller utöka ditt avtal.

Yvonne nås på telefon +46 8 735 29 07 eller via e-post yvonne.eriksson@sveaekonomi.se

 

Yvonne Eriksson

 

Du som behöver hjälp med större inkassovolymer, kontakta Christer eller Joacim

Christer Freiman

Kontakta Christer för frågor eller avtal gällande Inkasso om du har ett företag med större volymer (omsättning över 150 miljoner kronor).

Christer nås på telefon +46 8 735 29 87 eller via e-post christer.freiman@sveaekonomi.se

Joacim Rask

Region: Sydvästra Sverige.

Kontakta Joacim för frågor eller avtal gällande Inkasso om du har ett företag med större volymer (omsättning över 150 miljoner kronor).

Joacim nås på telefon +46 31 708 72 15 eller via e-post joacim.rask@sveaekonomi.se

Du som har stora fakturavolymer och som vill ha hjälp med större finansieringslösningar

David Lennfjord

Kontakta David för frågor eller avtal gällande Finansiering om du har ett företag med större volymer (omsättning över 150 miljoner kronor).

David nås på telefon +46 8 470 35 13 eller via e-post david.lennfjord@sveaekonomi.se

Thomas Zedendahl

Kontakta Thomas för frågor eller avtal gällande Fakturering om du har ett företag med större volymer (omsättning över 150 miljoner kronor).

Thomas nås på telefon +46 8 470 35 14 eller via e-post thomas.zedendahl@sveaekonomi.se

 

Billing

Per Strimbold

Kontakta Per för frågor eller avtal gällande Billing, Uppstart av ny operatör eller en White Label lösning.

Per nås på +46 70 833 58 78 eller via e-post per.strimbold@svea.com

Patrik Nordler

Kontakta Patrik för frågor gällande Billing, Uppstart av ny operatör eller en White Label lösning.

Patrik nås på +46 70 978 98 70 eller via e-post patrik.nordler@svea.com

 

Marknadsföring

Patrik Widlund

Patrik är tillförordnad Marknadschef på Svea Ekonomi i Sverige och nås på telefon +46 8 470 94 21 eller via e‑post patrik.widlund@svea.com

Iréne Thorstensson

Iréne ansvarar för vår hemsida och vårt arbete med sociala medier. Iréne nås på telefon +46 8 735 90 17 eller via mejl irene.thorstensson@svea.com

Ulf Callerström

Ulf är ansvarig för vårt contentarbete och sponsring. Ulf nås på telefon +46 8 735 29 58 eller via e-post ulf.callerstrom@svea.com

Erik Laaksonen

Erik ansvarar för att ta fram marknadsmaterial till annonsering och events. Erik nås på telefon +46 8 470 94 15 eller erik.laaksonen@svea.com

Marcus Ögren

Marcus är Brand Manager på Svea Ekonomi i Sverige och nås på telefon +46 8 514 931 47 eller via e-post marcus.ogren@svea.com

Emma Lindgren

Emma är Head of PR och expert på digital konsumtion på Svea Ekonomi. Emma nås via e-post emma.lindgren@svea.com

Linnea Kimber Mc Carthy

Linnea är ansvarig för Sveas intranät och jobbar även med digital marknadsföring mot konsumenter. Linnea nås på telefon +46 70 508 76 03 eller via e-post linnea.kimber.mc.carthy@svea.com

Emmy Sandberg

Emmy jobbar med digital marknadsföring mot företag och nås på telefon +46 73 241 84 19 eller via mejl emmy.sandberg@svea.com