Här är vi som jobbar med försäljning på Svea Ekonomi

Vill du bli kund eller har du frågor om våra tjänster, avtal och priser?

Ring någon av våra säljare så får du rådgivning kring ett upplägg som passar ditt företag bäst.

Säljarna träffas på telefon +46 20 67 67 67, e-post info@sveaekonomi.se eller via deras direktnummer och e-postadresser nedan.

Vill du komma i kontakt med ansvarig för Försäljningsavdelningen mailar du saljchef@sveaekonomi.se 

Säljchef Svea Ekonomi Sverige


HB Nordström

HB är försäljningschef på Svea Ekonomi.

Du når HB på telefon +46 8 735 90 02 eller via e-post hb.nordstrom@sveaekonomi.se

Finansiella och administrativa lösningar


Gillis Wener

Gillis är försäljningschef för administrativa och finansiella tjänster samt inkasso - mindre och större volymer.

Gillis nås på telefon +46 8 735 90 49 eller via e-post gillis.wener@sveaekonomi.se

 

Ewa Zirkelbach

Kontakta Ewa för frågor eller avtal gällande Finansiering och Fakturering.

Ewa nås på +46 8 514 931 45 eller via e-post ewa.zirkelbach@sveaekonomi.se

Jan-Erik Sjöström

Kontakta Jan-Erik för frågor eller avtal gällande Finansiering och Fakturering.

Jan-Erik nås på telefon +46 8 735 90 54 eller via e-post
jan-erik.sjostrom@sveaekonomi.se

 

Oskar Söderberg

Kontakta Oskar för frågor eller avtal gällande Finansiering och Fakturering.

Oskar nås på +46 76 526 26 99 eller via e-post oskar.soderberg@sveaekonomi.se

Sabrina Johansson

Kontakta Sabrina för frågor eller avtal gällande Finansiering och Fakturering.

Sabrina nås på +46 31 708 72 16 eller via e-post sabrina.johansson@sveaekonomi.se

Jonas Nyström

Kontakta Jonas för frågor eller avtal gällande Finansiering och Fakturering.

Jonas nås på +46 70 301 02 90 eller via e-post jonas.nystrom@sveaekonomi.se

Betallösningar e-handel


Niklas Winterstein

Niklas är försäljningschef på Betallösningar E‑handel och Butik.

Niklas träffas på telefon +46­­ 8­­ 470­­ 94­­ 39 eller via e‑post niklas.winterstein@sveaekonomi.se 

Johan Mölleborn

Johan är team leader för betallösningar e-handel. Kontakta Johan för frågor eller avtal gällande betallösningar för e-handel.

Johan nås på telefon +46 8 470 94 03 eller via e-post johan.molleborn@sveaekonomi.se 

Michael Altelius

Kontakta Michael för frågor eller avtal gällande betallösningar för e-handel.

Michael nås på telefon +46 8 735 29 53 eller via e-post michael.altelius@sveaekonomi.se

Patric Elmesten

Kontakta Patric för frågor eller avtal gällande betallösningar för e-handel.

Patric nås på telefon +46 8 735 90 33 eller via e-post patric.elmesten@sveaekonomi.se

Carl-Henrik Lindblad

Kontakta Carl-Henrik för frågor eller avtal gällande betallösningar för e‑handel.

Carl-Henrik nås på telefon +46 72 533 25 06 eller via e‑post carl-henrik.lindblad@sveaekonomi.se 

Emil Blomkvist

Kontakta Emil för frågor eller avtal gällande betallösningar för e-handel.

Emil nås på telefon +46 70 402 30 80 eller via e-post emil.blomkvist@sveaekonomi.se

Elias Henning

Kontakta Elias för frågor eller avtal gällande betallösningar för e-handel.

Elias nås på telefon +46 72 202 86 42 eller via e-post elias.henning@sveaekonomi.se

Jacob Wotz

Kontakta Jacob för frågor eller avtal gällande betallösningar för e-handel.

Jacob nås på telefon +46 72 454 29 24 eller via e-post jacob.wootz@sveaekonomi.se

 

Partnersamarbeten e-handel


Thomas Svensson

Välkommen att kontakta Thomas om du har frågor om partnersamarbeten inom betallösningar för e-handeln.

Thomas nås på telefon +46 8 514 931 66, eller via e‑post thomas.svensson@sveaekonomi.se

Torbjörn Malmqvist

Välkommen att kontakta Torbjörn om du har frågor om partnersamarbeten inom betallösningar för e-handeln.

Torbjörn nås på telefon +46 8 514 931 69, eller via e‑post torbjörn.malmqvist@sveaekonomi.se

 

Betallösningar butik


Niklas Winterstein

Niklas är försäljningschef på Betallösningar E‑handel och Butik.

Niklas träffas på telefon +46­­ 8­­ 470­­ 94­­ 39 eller via e‑post niklas.winterstein@sveaekonomi.se 

Joakim Flink

Ansvarig för Ram-avtal

Joakim träffas på telefon +46 72 557 45 84 eller via e‑post joakim.flink@sveaekonomi.se 

Linus Fornander

Partneransvarig

Linus nås på telefon +46 8 470 351 51 eller via e‑post linus.fornander@sveaekonomi.se

Eleftherios Bolis

Region: Syd

Eleftherios träffas på telefon +46 70 793 76 42 eller via e‑post eleftherios.bolis@sveaekonomi.se

Kristofer Östebo

Region: Väst

Kristofer träffas på telefon +46 70 301 03 83 eller via e‑post kristofer.ostebo@sveaekonomi.se

Alexander Erlandsson

Region: Väst

Alexander träffas på telefon +46 72 506 54 86 eller via e‑post alexander.erlandsson@sveaekonomi.se

Emil Enjebo

Region: Stockholm

Emil träffas på telefon +46 70 306 26 93 eller via e‑post emil.enjebo@sveaekonomi.se

Anton Leinonen

Region: Öst

Anton träffas på telefon +46 70 301 20 45 eller via e‑post anton.leinonen@sveaekonomi.se

Dick Hellman

Region: Norr

Dick träffas på telefon +46 76 801 23 00 eller via e‑post dick.hellman@sveaekonomi.se

Betallösningar mobil


Elin Hagberg

Kontakta Elin för frågor eller avtal gällande betallösningar för mobil.

Elin nås på telefon +46 8 470 36 53 eller via e-post elin.hagberg@sveaekonomi.se

Leasing


Roger Olsson

Roger är försäljningschef på Leasing.

Roger nås på telefon +46 70 265 25 11 eller via e‑post roger.olsson@sveaekonomi.se

Yasemin Gültekin

Kontakta Yasemin för frågor eller avtal gällande Leasing.

Yasemin nås på telefon +46 72 557 45 90 eller via e‑post yasemin.gultekin@sveaekonomi.se 

Hjalmar Olsson

Kontakta Hjalmar för frågor eller avtal gällande Leasing.

Hjalmar nås på telefon +46 70 793 78 43 eller via e‑post hjalmar.olsson@sveaekonomi.se

Peter Johansson

Kontakta Peter för frågor eller avtal gällande Leasing.

Peter nås på telefon +46 70 301 25 45 eller via e-post peter.johansson@sveaekonomi.se

Inkasso


Gillis Wener

Gillis är försäljningschef för administrativa och finansiella tjänster samt inkasso - mindre och större volymer.

Gillis nås på telefon +46 8 735 90 49 eller via e-post gillis.wener@sveaekonomi.se

 

Camilla Sjöqvist

Kontakta Camilla för frågor eller avtal gällande Inkasso. 

Camilla nås på telefon +46 8 735 90 64 eller via e-post camilla.sjoqvist@sveaekonomi.se

 

Maria Axö

Kontakta Maria för frågor eller avtal gällande Inkasso.

Maria nås på telefon +46 8 735 90 78 eller via e-post maria.axo@sveaekonomi.se

Karin Lundqvist

Kontakta Karin för frågor eller avtal gällande Inkasso. 

Karin nås på telefon +46 31 708 72 17 eller via e-post: karin.lundqvist@sveaekonomi.se

 

Yvonne Eriksson

Yvonne Eriksson

Kontakta Yvonne om du redan är kund men vill se över eller utöka ditt avtal.

Yvonne nås på telefon +46 8 735 29 07 eller via e-post yvonne.eriksson@sveaekonomi.se

 

 

Du som behöver hjälp med större inkassovolymer, kontakta Christer eller Joacim


Christer Freiman

Kontakta Christer för frågor eller avtal gällande Inkasso om du har ett företag med större volymer (omsättning över 150 miljoner kronor).

Christer nås på telefon +46 8 735 29 87 eller via e-post christer.freiman@sveaekonomi.se

Joacim Rask

Region: Sydvästra Sverige.

Kontakta Joacim för frågor eller avtal gällande Inkasso om du har ett företag med större volymer (omsättning över 150 miljoner kronor).

Joacim nås på telefon +46 31 708 72 15 eller via e-post joacim.rask@sveaekonomi.se

Du som har stora fakturavolymer och som vill ha hjälp med större finansieringslösningar


David Lennfjord

Kontakta David för frågor eller avtal gällande Finansiering om du har ett företag med större volymer (omsättning över 150 miljoner kronor).

David nås på telefon +46 8 470 35 13 eller via e-post david.lennfjord@sveaekonomi.se

Thomas Zedendahl

Kontakta Thomas för frågor eller avtal gällande Fakturering om du har ett företag med större volymer (omsättning över 150 miljoner kronor).

Thomas nås på telefon +46 8 470 35 14 eller via e-post thomas.zedendahl@sveaekonomi.se

 

Billing


Per Strimbold

Kontakta Per för frågor eller avtal gällande Billing, Uppstart av ny operatör eller en White Label lösning.

Per nås på +46 70 833 58 78 eller via e-post per.strimbold@svea.com

Patrik Nordler

Kontakta Patrik för frågor gällande Billing, Uppstart av ny operatör eller en White Label lösning.

Patrik nås på +46 70 978 98 70 eller via e-post patrik.nordler@svea.com

 

Marknadsföring


Patrik Widlund

Patrik är tillförordnad Marknadschef på Svea Ekonomi i Sverige och nås på telefon +46 8 470 94 21 eller via e‑post patrik.widlund@sveaekonomi.se

Iréne Thorstensson

Iréne ansvarar för vår hemsida och vårt arbete med sociala medier. Iréne nås på telefon +46 8 735 90 17 eller via e-post irene.thorstensson@sveaekonomi.se

Ulf Callerström

Ulf är ansvarig för vårt contentarbete och sponsring. Ulf nås på telefon +46 8 735 29 58 eller via e-post ulf.callerstrom@sveaekonomi.se 

 

Erik Laaksonen

Erik ansvarar för att ta fram marknadsmaterial till annonsering och events. Erik nås på telefon +46 8 470 94 15 eller erik.laaksonen@sveaekonomi.se

Marcus Ögren

Marcus är Brand Manager på Svea Ekonomi i Sverige och nås på telefon +46 8 514 931 47 eller via e-post marcus.ogren@sveaekonomi.se

Emma Lindgren

Emma är Head of PR och e-handelsexpert på Svea Ekonomi. Emma nås på telefon +46 70 752 32 90 eller via e-post emma.lindgren@sveaekonomi.se