Här är vi som jobbar med försäljning på Svea Ekonomi

Vill du bli kund eller har du frågor om våra tjänster, avtal och priser?

Ring någon av våra säljare så får du rådgivning kring ett upplägg som passar ditt företag bäst.

Säljarna träffas på telefon +46 20 67 67 67, e-post info@sveaekonomi.se eller via deras direktnummer och e-postadresser nedan.

Vill du komma i kontakt med ansvarig för Försäljningsavdelningen mailar du saljchef@sveaekonomi.se 

Finansiella och administrativa lösningar


Ewa Zirkelbach

Kontakta Ewa för frågor eller avtal gällande Finansiering och Fakturering.

Ewa nås på +46 8 514 931 45 eller via e-post ewa.zirkelbach@sveaekonomi.se

Jan-Erik Sjöström

Kontakta Jan-Erik för frågor eller avtal gällande Finansiering och Fakturering.

Jan-Erik nås på telefon +46 8 735 90 54 eller via e-post
jan-erik.sjostrom@sveaekonomi.se

 

David Lennfjord

Kontakta David för frågor eller avtal gällande Finansiering och Fakturering.

David nås på telefon +46 8 470 35 13 eller via e-post david.lennfjord@sveaekonomi.se

Thomas Zedendahl

Kontakta Thomas för frågor eller avtal gällande Finansiering och Fakturering.

Thomas nås på telefon +46 8 470 35 14 eller via e-post thomas.zedendahl@sveaekonomi.se

 

Gillis Wener

Kontakta Gillis för frågor eller avtal gällande Finansiering och Fakturering.

Gillis nås på telefon +46 8 735 90 49 eller via e-post gillis.wener@sveaekonomi.se

 

Betallösningar e-handel


Niklas Winterstein

Niklas är försäljningschef på Betallösningar E-handel och Butik.

Niklas träffas på telefon +46­­ 8­­ 470­­ 94­­ 39 eller via e-post niklas.winterstein@sveaekonomi.se 

Michael Altelius

Kontakta Michael för frågor eller avtal gällande betallösningar för e-handel.

Michael nås på telefon +46 8 735 29 53 eller via e-post michael.altelius@sveaekonomi.se

Johan Mölleborn

Kontakta Johan för frågor eller avtal gällande betallösningar för e-handel.

Johan nås på telefon +46 8 470 94 03 eller via e-post johan.molleborn@sveaekonomi.se 

Patric Elmesten

Kontakta Patric för frågor eller avtal gällande betallösningar för e-handel.

Patric nås på telefon +46 8 735 90 33 eller via e-post patric.elmesten@sveaekonomi.se

Kristoffer Leidås

Kontakta Kristoffer för frågor eller avtal gällande betallösningar för e-handel.

Kristoffer nås på telefon +46 8 470 94 26 eller via e-post kristoffer.leidas@sveaekonomi.se

Carl-Henrik Lindblad

Carl-Henrik är partneransvarig för betallösningar i butik och säljare för betallösningar för e-handel.

Carl-Henrik nås på telefon +46 72 533 25 06 eller via e-post carl-henrik.lindblad@sveaekonomi.se 

 

Partnersamarbeten e-handel


Thomas Svensson

Välkommen att kontakta Thomas om du har frågor om partnersamarbeten inom betallösningar för e-handeln.

Thomas nås på telefon +46 8 514 931 66, eller via e‑post thomas.svensson@sveaekonomi.se

Torbjörn Malmqvist

Välkommen att kontakta Torbjörn om du har frågor om partnersamarbeten inom betallösningar för e-handeln.

Torbjörn nås på telefon +46 8 514 931 69, eller via e‑post torbjörn.malmqvist@sveaekonomi.se

 

Betallösningar butik


Niklas Winterstein

Niklas är försäljningschef på Betallösningar E-handel och Butik.

Niklas träffas på telefon +46­­ 8­­ 470­­ 94­­ 39 eller via e-post niklas.winterstein@sveaekonomi.se 

Joakim Långström

Region: Uppsala, Dalarna, Gävleborg och Hälsingland

Joakim träffas på telefon +46 8 470 35 53, mobil +46 70 910 08 50 eller via e-post joakim.langstrom@sveaekonomi.se

Johan Lundin

Region: Göteborg

Johan träffas på telefon +46 72 506 54 86 eller via e-post johan.lundin@sveaekonomi.se

Joakim Flink

Region: Stockholm

Joakim träffas på telefon +46 8 470 35 57, mobil +46 72 557 45 84 eller via e-post joakim.flink@sveaekonomi.se 

Leasing


Roger Olsson

Roger är försäljningschef för försäljningen på Leasing.

Roger nås på telefon +46 8 470 94 23, mobil +46 70 265 25 11 eller via e-post roger.olsson@sveaekonomi.se 

Pär Nordström

Kontakta Pär för frågor eller avtal gällande Leasing.

Pär nås på telefon +46 76 101 23 66 eller via e-post par.nordstrom@sveaekonomi.se 

Yasemin Gültekin

Kontakta Yasemin för frågor eller avtal gällande Leasing.

Yasemin nås på telefon +46 8 470 35 68, mobil +46 72 557 45 90 eller via e-post yasemin.gultekin@sveaekonomi.se 

Stefan Swedbratt

Kontakta Stefan för frågor eller avtal gällande Leasing.

Stefan nås på telefon +46 70 510 98 01 eller via e-post stefan.swedbratt@sveaekonomi.se

 

Inkasso


Maria Axö

Kontakta Maria för frågor eller avtal gällande Inkasso.

Maria nås på telefon +46 8 735 90 78 eller via e-post maria.axo@sveaekonomi.se

Karin Lundqvist

Kontakta Karin för frågor eller avtal gällande Inkasso. 

Karin nås på telefon +46 31 708 72 17 eller via e-post: karin.lundqvist@sveaekonomi.se

 

Camilla Sjöqvist

Kontakta Camilla för frågor eller avtal gällande Inkasso. 

Camilla nås på telefon +46 8 735 90 64 eller via e-post camilla.sjoqvist@sveaekonomi.se

 

 

Du som behöver hjälp med större inkassovolymer, kontakta Christer eller Robert


Christer Freiman

Kontakta Christer för frågor eller avtal gällande Inkasso, Finansiering eller Fakturaservice om du har ett företag med större volymer (omsättning över 150 miljoner kronor).

Christer nås på telefon +46 8 735 29 87 eller via e-post christer.freiman@sveaekonomi.se

Robert Martinsson

Kontakta Robert för frågor eller avtal gällande Inkasso, Finansiering eller Fakturaservice om du har ett företag med större volymer (omsättning över 150 miljoner kronor).

Robert nås på telefon +46 31 708 72 13 eller via e-post robert.martinsson@sveaekonomi.se

Billing


Per Strimbold

Kontakta Per för frågor eller avtal gällande Billing, Uppstart av ny operatör eller en White Label lösning.

Per nås på +46 70 833 58 78 eller via e-post per.strimbold@sveaekonomi.se

 

Marknadsföring


Patrik Widlund

Patrik är tillförordnad Marknadschef på Svea Ekonomi i Sverige och nås på telefon +46 8 470 94 21 eller via e-post patrik.widlund@sveaekonomi.se

Iréne Thorstensson

Iréne ansvarar för vår hemsida och vårt arbete med sociala medier. Iréne nås på telefon +46 8 735 90 17 eller via e-post irene.thorstensson@sveaekonomi.se

Ulf Callerström

Ulf är ansvarig för vårt contentarbete och sponsring. Ulf nås på telefon +46 8 735 29 58 eller via e-post ulf.callerstrom@sveaekonomi.se 

 

Erik Laaksonen

Erik ansvarar för att ta fram marknadsmaterial till annonsering och events. Erik nås på telefon +46 8 470 94 15 eller erik.laaksonen@sveaekonomi.se

Marcus Ögren

Marcus är Brand Manager på Svea Ekonomi i Sverige och nås på telefon +46 8 514 931 47 eller via e-post marcus.ogren@sveaekonomi.se